MgA. Tomáš Prchal - výtvarné kurzy v Praze

tomas prchal lektor kurzy kresleni praha jsmelektori

MgA. Tomáš Prchal

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha

fb logo

 

lektor a výtvarník Tomáš Prchal

 

Lektor, výtvarník a malíř Tomáš Prchal - bytostný, akční a energický umělec, jeho život se posledních 15 let točí převážně kolem výtvarného umění. Maluje už od svých 15ti let, v letech 2008 - 2014 studoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde se osobně seznámil s mnoha zajímavými lidmi, věnujících se výtvarnému umění v mnoha různých oblastech. Posledních 9 let se živí jako lektor malby a kresby v neziskové organizaci v centru Prahy, v jeho ateliéru se pravidelně věnuje individuálním lekcím kresby a malby. Učit malovat a kreslit ho nesmírně baví, protože v tom vidí velký smysl pro vnímání výtvarného umění obecně, jeho zájem není omezen jen na technické dovednosti v malbě, ale za velmi důležité považuje i rozšíření abstraktního způsobu myšlení a kreativity.   
Pokud potřebujete, tak vás připraví na talentové přijímací zkoušky z kresby, malby, architektury na střední a vysoké školy včetně AVU. Příprava je komplexní včetně teoretické stránky a přizpůsobuje se individuálním požadavkům dané školy a oboru. Lektorovi studenti mají 90% úspěšnost přijetí na obor, který si vybrali. Vyučuje podle vlastního učebního programu, který vychází z jeho 9leté zkušenosti lektora a 15leté zkušenosti malíře. Vše podrobně, srozumitelně vysvětluje a kreslí. Cílem jeho učení je studentovi rozšířit schopnosti vnímání světa kolem nás skrze kresbu a malbu, mimo jiné ho poučit v technologii a komplexně využít potenciál, který toto médium nabízí.

"Osvobodit pohled nezasvěceného člověka na obraz od vnímání obrazu coby pouhé dekorace a teď nemám na mysli jen obraz jako věc, ale také obrazové všudypřítomné pole. Jako umělec cítím určitou povinnost dávat lidem svobodu volby a poukazovat na to nepoznané či přehlížené, jako lektor cítím povinnost stejnou. Apriori nemyslím na pěkný či líbivý obrázek, řemeslnou zručnost a technickou znalost, ačkoliv i to je pro mě do určité míry důležité. Prioritou pro mě jsou trvalejší schopnosti. Například schopnost komunikovat s obrazem jako s živou bytostí a ne jako s dekorací. Orientovat se ve vizuálním prostoru abstraktně. Číst vztahy tvarů, barev a obrazové dialogy jednotlivých věcí, schopnost vidět a číst abstraktně skrze věci přes jejich povrch jak v materiální, tak i v té metafyzické rovině. Osvojit si základy vizuálního výtvarného jazyka. Jednoduše řečeno získat šestý smysl." citace autora - lektora

Poptávkový formulář - Tomáš Prchal

Váš email 
Poptávka (portál Jsme lektoři) 
    

Vzdělání

2008 - 2014  Akademie výtvarných umění, Praha

 

Reference

Hodnocení můžete psát na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Fotogalerie

 

Související odkazy v encyklopedii

kresba - malba - Akademie výtvarných umění v Praze

 

jsmelektori web grafika tlacitko zpet