Václav Pospíchal - marketingový poradce, grafik

vaclav pospichal

logo vaclav pospichal poradce marketing cheb praha

Václav Pospíchal

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IT poradenství a marketing - grafické služby

 

nabídka a ceník služeb, poptávkový formulář naleznete níže

reference k projektu si můžete přečíst zde

 

zapsán v živnostenském rejstříku MěÚ Cheb, IČ: 74118986

č. účtu: 2200738519 / 2010 Fio banka a.s.

působnost: Česká republika     

Feel free to contact me in english as well.

 

 

 

IT poradenství - marketing - grafické služby

...pocházím z podnikatelské rodiny, která podniká od roku 1991. Naučil jsem se pohybovat v oblasti marketingu. Prošel jsem různými obory a pochopil, co a jakým způsobem je potřeba dělat, aby se věci daly do pohybu. Postupně jsem se vyprofiloval a zacílil na oblasti oborů, ve kterých se dostavily první obchodní výsledky. Outsourcing je dobrá věc, nicméně pokud rozumíte všem oblastem vlastního podnikání alespoň v částečné míře, je to věc k nezaplacení. Díky výuce německého jazyka jsem vyzkoušel různé formy inzerce, portálů pro lektory, nezávislé profesionály na volné noze ad. a dospěl ke zjištění, že umím být v některých oblastech neméně efektivní. Ambice podnikat na volné noze jsem neměl, ale věnovat se některým podnikatelským aktivitám a rozvíjet obchodní myšlenky ano. Mimochodem úspěšným propagátorem a průkopníkem podnikání na volné noze u nás v ČR je Robert Vlach. V roce 2015 jsem založil projekt - Jsme lektoři k vašim službám - portál pro lektory nabízející vzdělávací služby široké veřejnosti. Jedním z důvodů, proč jsem portál založil, byla i převyšující poptávka po výuce němčiny. Dalším důvodem byla i má časová ne-flexibilita díky pracovnímu vytížení a nemožnosti organizovat si některé věci po svém. Těší mě, že mohu vyjít vstříc i dalším lektorům. V minulosti jsem dost svého času věnoval fotografování (hobby už od střední školy). Pokud chce člověk uspět, musí být on i jeho práce vidět, předpokladem je mít opravdu dobrý marketing a to nejen na internetu, člověk a jeho práce musí být vidět. Postupně jsem tedy začal řešit jednotlivé oblasti marketingu (analýza, plánování, www stránky - redakční systémy, SEO; tisk - letáky, vizitky; video) a postupně se dostavily výsledky - začalo chodit více poptávek, návštěvnost portálu začala pomalu stoupat. Nakonec jsem v této oblasti našel tolik zalíbení, že jsem u marketingu zůstal až doposud. Marketing jsem nikdy na žádné škole nestudoval. V dnešním moderním světě, kdy jde pokrok a vývoj rychle kupředu musí člověk držet krok s dobou. Vybudovat kvalitní komunitu lektorů vyžaduje čas i odhodlání, z tohoto důvodu jsou některé regiony zastoupeny lépe, jiné hůře. Dobrou zprávou je, že základní zápis (prezentace) pro lektory je ZDARMA. V rámci tohoto projektu zde postupně naleznete užitečné informace nejen z oblasti marketingu. Pro orientaci v některých odborných pojmech poslouží encyklopedie portálu. Z pochopitelných důvodů zde nebudu uvádět detailní informace :) Každá obchodní aktivita je specifická a vyžaduje individuální přístup - někomu plní výborně účel sociální sítě, jinému naopak reklama v tisku. Určitě je rozdíl v tom, zda řešíte marketing pro jazykovku v Chebu nebo pro individuální hodiny angličtiny lektora v Praze, kde je velká nejen poptávka, ale i konkurence. V neposlední řadě je zde i loajalita vůči klientům a jejich práci.

Nabízí se otázka, proč jsem si zúžil oblast zájmu na vzdělávací služby, odpověď je prostá. S přibývajícím věkem jsem pochopil jedno důležité pravidlo. Pokud chcete v životě něco dokázat (a např. zanechat odkaz pro další generace, mít dobrý pocit z odvedené práce apod.) a posunout se kupředu, čeká vás klikatá a náročná cesta nejen v podobě celoživotního vzdělávání, to co má člověk v hlavě je ten největší dar, který vám nikdo nevezme. To, že se vám lidé občas smějí pro nepochopení je normální, tím se netrapte.

Ve volném čase se věnuji tvorbě obsahu na portálu a propagaci jednotlivých lektorů, ve zbytku času jsem aktivním degustátorem kávy a zeleného čaje.

  

  

 

Odborné znalosti

PHP, Javascript, CSS

redakční systémy - Joomla, Wordpress, Drupal; NetBeans

grafický software, video, multimédia - Adobe Indesign, Photoshop, Illustrator, Premiere, Flash; Cubase

cizí jazyky: anglický jazyk - úroveň B2        německý jazyk - úroveň C1

 

autor projektu - portálu  www.jsmelektori.cz

přehledný katalog lektorů s profesní prezentací a nabídkou služeb nejen pro studenty, ale i širokou veřejnost

jednoduchá a efektivní prezentace pro lektory - upevnění pozice na trhu, získání nových klientů, podpora kolegů - lektorů v rámci komunity

inspirací pro tuto myšlenku byl stabilní zájem o výuku němčiny www.skolanemciny.cz

 

marketingový poradce a grafik www.vaclavpospichal.cz 

- od roku 2011 se aktivně věnuji tvorbě vektorové (nejen) grafiky pro fotobanky

- od roku 2015 buduji databázi kvalitních lektorů na území České republiky v rámci projektu, který jsem založil - Jsme lektoři (k vašim službám)  

Rád pomáhám lidem rozvíjet jejich vlastní aktivity a budovat stabilní pozici na trhu. Využívám k tomu moderní technologie, legální software, obchodní kontakty.

 

5 strategických dovedností, které jsem se díky podnikání naučil:

vytrvat a neztratit vizi

umět jednat s lidmi a naslouchat jim a jejich přáním a potřebám v rozumném rozsahu

tah na branku aneb dotahování věcí do (zdárného) konce

nepropadat trendu a závislosti na sociálních sítích ani chování společnosti

(ne)materialismus - až když se člověk postupně oprostí od materiálních hodnot, může se rozvíjet

 

Související odkazy v encyklopedii

areál Krajinné výstavy - Chebské dvorky - Valdštejnské slavnosti

 

Můj prezident

www.jiridrahos.cz

„Budu usilovat o to, abychom žili v zemi, kde je slušnost a respekt jednoho k druhému samozřejmostí. Nebojím se silných, chci pomáhat slabým. Chci zemi, ve které o budoucnosti občanů nerozhoduje jen úzká skupina privilegovaných politiků.“ Jiří Drahoš

 

 

web-tlacitko-zpet