Václav Pospíchal - grafik, autor projektu

vaclav pospichal

logo vaclav pospichal poradce marketing cheb praha

info(zavináč)vaclavpospichal.cz

 

fakturační adresa: Václav Pospíchal, Dvořákova 5, 350 02 Cheb, IČ: 74118986 

zapsán v živnostenském rejstříku MěÚ Cheb, č. účtu: 2200738519 / 2010 Fio banka a.s.  

 

 

IT poradenství - grafické služby

.... mé podnikatelské začátky se datují k roku 2010. Prošel jsem různými obory a pochopil, co a jakým způsobem je potřeba dělat, aby se věci daly do pohybu. Postupně jsem se vyprofiloval a zacílil na oblasti oborů, ve kterých se dostavily první obchodní výsledky. Outsourcing je dobrá věc, nicméně pokud rozumíte všem oblastem vlastního podnikání alespoň v částečné míře, je to věc k nezaplacení. Díky výuce německého jazyka jsem vyzkoušel různé formy inzerce, portálů pro lektory, nezávislé profesionály na volné noze ad. a uvědomil si, že v některých postupech je ještě nevyužitý prostor. V roce 2015 jsem založil projekt - Jsme lektoři k vašim službám - portál pro lektory nabízející vzdělávací služby široké veřejnosti. Jedním z důvodů, proč jsem portál založil, byla i převyšující poptávka po výuce němčiny. Dalším důvodem byla i má časová ne-flexibilita díky pracovnímu vytížení a nemožnosti organizovat si některé věci po svém. Těší mě, že mohu vyjít vstříc i dalším lektorům. V minulosti jsem dost svého času věnoval fotografování (hobby už od střední školy). Pokud chce člověk uspět, musí být on i jeho práce vidět, předpokladem je mít opravdu dobrý marketing a to nejen na internetu, člověk a jeho práce musí být vidět. Postupně jsem tedy začal řešit jednotlivé oblasti marketingu (analýza, plánování, www stránky - redakční systémy, SEO; tisk - letáky, vizitky; video) a postupně se dostavily výsledky - začalo chodit více poptávek, návštěvnost portálu začala pomalu stoupat. Nakonec jsem v této oblasti našel tolik zalíbení, že jsem u marketingu zůstal až doposud. Marketing jsem nikdy na žádné škole nestudoval. V dnešním moderním světě, kdy jde pokrok a vývoj rychle kupředu musí člověk držet krok s dobou. Vybudovat kvalitní komunitu lektorů vyžaduje čas i odhodlání, z tohoto důvodu jsou některé regiony zastoupeny lépe, jiné hůře. Základní zápis (prezentace) pro lektory je ZDARMA. V rámci tohoto projektu zde postupně naleznete užitečné informace nejen z oblasti marketingu. Z pochopitelných důvodů zde nebudu uvádět detailní informace :) Každá obchodní aktivita je specifická a vyžaduje individuální přístup - někomu plní výborně účel sociální sítě, jinému naopak reklama v tisku. Určitě je rozdíl v tom, zda řešíte marketing pro jazykovku v Chebu nebo pro individuální hodiny angličtiny lektora v Praze, kde je velká nejen poptávka, ale i konkurence. V neposlední řadě je zde i loajalita vůči klientům a jejich práci.

Rád pomáhám lidem rozvíjet jejich vlastní aktivity a budovat stabilní pozici na trhu. Využívám k tomu moderní technologie, legální software, obchodní kontakty.

Ve volném čase se věnuji tvorbě obsahu na portálu a propagaci jednotlivých lektorů, ve zbytku času jsem aktivním degustátorem kávy a čaje. Z toho, co jsem měl možnost ochutnat mohu doporučit např:

káva (pokud není uvedeno jinak, jedná se vždy o zrnkovou kávu)

Mexico Maragogip Prusia Superior, Salvador Bourbon, káva Equal Exchange - bio fair trade (směs kvalitních odrůd 100% arabik - Nikaragua, Peru, Kongo)

čaj černý - pravý keňský; zelený - Kamacha, Gyokuro (Japonsko); polozelený - Gabaron Tea (Thajsko)

 

odborné znalosti

PHP, Javascript, CSS

redakční systémy - Joomla, Wordpress, Drupal; NetBeans

grafický software, video, multimédia - Adobe Indesign, Photoshop, Illustrator, Premiere, Flash; Cubase

cizí jazyky: anglický jazyk - úroveň B2        německý jazyk - úroveň C1

 

ceník grafických prací

(nejsem plátcem DPH)

hodinová sazba DTP a další základní grafické práce 600,- Kč

pokročilé grafické úpravy od 900,- Kč

vizitka 1500,- Kč (konzultace, 1 grafický návrh, tisková data)

poradenství v oblasti IT (www stránky, online marketing)   2 500,- Kč / 1 hodina

 

 

absolvované kurzy, školení, semináře

SEO pro webové vývojaře - Marek Prokop (Praha, 2018)

Ochrana osobních údajů GDPR - Mgr. Petra Dolejšová (H1.cz Praha, 2018)

Vizáž a foto make-up - Hana Čihánková (Brno, 2012)

Svatební fotografie - Ing. Josef Cvrček (Karlovy Vary, 2012)

Fotografujeme svatby, večírky, módní přehlídky - akční fotografie - MgA. Jan Branč (IDIF Praha, 2011) 

 

k zamyšlení

vytrvalost a vize

umět jednat s lidmi a naslouchat jim a jejich přáním a potřebám v rozumném rozsahu

tah na branku aneb dotahování věcí do (zdárného) konce

nepropadat trendu a závislosti na sociálních sítích ani spotřebnímu chování společnosti

(ne)materialismus - to je v dnešní době velká výzva pro společnost

 

odkazy

www.ilustrator.cz  Web o vektorové grafice, Adobe Illustratoru, o stránky se stará Mgr. Petr Václavek, přední český grafik a ilustrátor

Odkaz na fotobanku, kde můžete pohodlně zakoupit licenci na grafiku příp. fotografie.

web-tlacitko-zpet